Felkészülési mérkőzések, 2020.07.22.

Budaörs: Szabó Ba. Menyhárt, Czár, Gyurácz, Tamás, Petneházi, Molnár Cs., Halácsi, Molnár T., Halmai, Pethő
Csereként pályára lépett: Tóth G., Horváth R., Sajbán, Kékesi, Marques-Airosa, Jász, Papp Á.

Vezetőedző: Márkus Tibor
Szakmai igazgató: Bognár György

A Budaörs góljait Halmai Ádám, Pethő Bence, Sajbán Miklós, valamint Jász Gergő szerezték.

Márkus Tibor értékelése:
Az első félidő mind az iramot, mind az agresszivitást tekintve megfelelő szinten zajlott. Az előző mérkőzésekhez képest ezúttal kevesebb helyzetet tudtunk kidolgozni, viszont pozitívum, hogy ezeket most nagyobb százalékban tudtuk gólra váltani. A második játékrészben visszaesett az iram, ettől függetlenül főként mi birtokoltuk a labdát. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk.

Nagyerdei Stadion, 1500 néző.

Debrecen 1. félidő : Zöldesi – Bényei B., Kinyik, Poór, Ferenczi, Bényei Á., Bódi, Bévárdi, Varga, Tischler, Bereczki

Debrecen 2. félidő: Hrabina – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Korhut, Sós (Csősz 80.), Kundrák, Lakatos, Szabó, Pintér (Kerekes 80.), Bárány

vezetőedző: Kondás Elemér

Nyíregyháza: Fadgyas (Miski 60.) – Svedyuk (Gyurján 60.), Fodor (Papucsek 60.), Jánvári, Galambos, Farkas (Végső 60.), Kártik (Hamed 46.), Sinanovic, Ötvös, Kalocsai (Vasiljevic 46.), Hornyák (Papp 60.)

vezetőedző: Gálhidi György

gólszerző: Tischler (17.), Sós (50., 63.), Bárány (85.)

Gálhidi György: – Óriási különbség volt gyorsaságban a két csapat között, nagyon fáradtan és fásultan mozogtunk. Ez a két hetes edzőtábor után nem is meglepő.

Szeged, Szent Gellért Fórum, 1000 néző.

Szeged-Grosics: Varga Bence – Kárász, Deák, Tóth, Bitó -Oláh, Varga Sz., Jovanovic, Dobos Á., Grumic, Gajdos.  Cserék (a második félidőben pályára lépők): Takács (kapus), Holcsik, Moga, Vajda, Mohl, Germán, Rózsahegyi, Hudák, Dobronoky, Haruna.  vezetőedző: Dr. Dobos Barna

Gólszerzők: Dobos Áron, Gajdos Zsolt (11-esből), illetve Héjjas Zsombor, Dorogi Renátó.

Dr. Dobos Barna: ”Az első félidőnek a játéka nem igazán tetszett, sok dolog nem valósult meg abból, amit elterveztünk és sokat gyakorlunk. Még többet kell gyakorolni. De ugyanakkor, mint a közönség láthatta a csapat erősségét, ennek ellenére is tudtunk két gólt szerezni és teljesen megérdemelten vezettünk a szünetben 2:0-ra. Hétvégén még lesz egy edzőmeccsünk az Újpest ellen, így eleve úgy terveztük, hogy egy félidőt fog játszani a játékosok nagy része. Éppen ezért majdnem a teljes csapatot lecseréltem, mert úgy gondoltam, hogy Gréczi Márton csak 30 percet játsszon. A második félidőben a játékunk minősége jobb volt, az eredmény pedig nem, bár ehhez hozzájárult az, hogy az egyik fiatal játékosunk megsérült, így 10 emberrel fejeztük be a meccset. Ezt is gyakorolni kell, de nagyon hátra szorultunk, amiből kaptunk két távoli átlövés gólt. Jó volt gyakorlásnak. Mindig jó közönség előtt játszani, nagyszerű a létesítmény, reméljük, hogy az Újpest ellen még többen lesznek. Ezeknek a mérkőzéseknek az a lényege, hogy gyakoroljunk, ez ma is megvalósult.”

Paks: Holczer – Osváth, Szélpál, Lorentz, Szabó – Balogh, Sipos, Bognár, Nagy – Böde, Ádám Cserék: Rácz, Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Debreceni, Bertus, Windecker, Haraszti, Szakály, Hahn, Sajbán, Molnár Vezetőedző: Osztermájer Gábor
Dorog: Mursits, Berkó, Csillag, Kovács, Lénárth, Nagyházi, Nyiri, Szerencsi, Tóth, Zabari, Jakab Cserék: Tulipán, Bojtor, Girsik, Holló, Mészáros, Papp, Váli Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerzők: Ádám 14’, Haraszti 80′ (11-es), Hahn 86′, 90′

Kisvárda, Várkerti Stadion, 400 néző, v.: Karakó

Kisvárda. 1. félidő: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Lakatos Cs. – Lucas, Karaszjuk – Hej, Cukalasz, Kovácsréti – Viana. 2. félidő: Odincov – Czene, Ene, Avetiszjan, Baranyai Á. – Szimovics, Szőr – Himics, Cukalasz, Riznicsenko – Jelena. Vezetőedző: Supka Attila

Kazincbarcika: Horváth L. (Fila) – Iszák (Korbély), Oltean (Krebsz), Fótyik (Dávid Z.), Farkas A. (Zahorán) – Toma, Németh T. (Szűcs K.), Krausz, Tóth L. (Oldal T.) – Berki (Tóth B.), A. Kovác (Kismarton). Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Gólszerző: Cukalasz (1–0) a 19., Riznicsenko (2–0) az 54. percben

WKW ETO FC Győr:

1.félidei kezdő: Gundel-Takács – Kovács K., Vári, Fejes, Forró – Kiss, Vashkeba, Vitális – Szimcso, Priskin, Szuhodovszki

2.félidei kezdő: Gyurákovics, Dvorschák, Lipták, Temesvári, Kerkez, Múcska, Sipőcz, Király, Farkas, Márton, Májer

BVSC Zugló: Horváth – Kovács G., Balogh M., Balogh B., Májer G., Tóth, Fisli, Simon K., Szabó Á., Schrammel, Murai

Cserék: Gábor, Ladányi, Balázs, Komódi, Pintér, Hrepka, Bartos, Szabó Z., Hinics, Juhász, Dr. Horváth

Góllövők: Priskin, Vaskheba 2

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 50 néző
Játékvezetők: Görög Márió (Bertalan Dávid, dr. Bede Tamás)
Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Major, Hudák, Németh B., Hajdú – Nagy P., Lázár, Vogyicska – Szatmári, Herjeczki, Mayer Á. Vezetőedző: Csertői Aurél
Bicskei TC: Szűcs – Horváth M., Kákonyi, Dencinger, Varga Z., Sötét, Madarász Á., Pakowski, Mlinárcik, Kürti, Lassú. Vezetőedző: Dragan Vukmir

14.p. Hajdú adott jobbról hajszálpontosan a középen érkező Mayer fejére, aki 8 méterről a kapuba fejelt. 1-0
16.p. Major adott jobbról a rövid oldalon érkező Mayer elé, akinek közeli lapos lövése centikkel elkerülte a kaput.
18.p. Bal oldali beadás után lőtte ki Nagy P. 13 méterről látványos mozdulattal a bal alsó sarkot. 2-0
22.p. Hajdú adott jobbról tökéletes labdát a középen érkező Mayer fejére, aki a hosszú alsó sarokba csúsztatott. 3-0
25.p. Vogyicska húzott el a bal szélen, majd 13 méteres lövését a rövid kapufánál Szűcs tolta szögletre.
26.p. Bal oldali szöglet után a hosszú oldalon helyezkedő Lázár kapott jó labdát, majd a bal alsó sarokba gurított. 4-0
31.p. Vogyicskát buktatták a büntetőtereten belül, 11-es. A megítélt büntetőt Vogyicska laposan a kapu bal oldalába lőtte. 5-0
38.p. Nagy P. jobb oldali, 24 méteres, nagy erejű lapos lövése a kapufáról vágódott ki.
39.p. Bal oldali beadás után Németh B. 13 méteres fejese csattant a jobb kapufán. 5-0
54.p. Lencsés bal oldali 12 méteres lapos lövését fogta Hársfalvi.
76.p. Dencinger 18 méteres szabadrúgása a kapufáról Farkas M. elé pattnat, aki közelről a kapuba bombázott. 5-1
81.p. A Németh J. buktatásáért megítélt 11-est maga a sértett végezte el, de a kapu bal oldalába helyezett lövést Hársfalvi bravúrral védte.
Végeredmény: 5-1

Ajka – Honvéd 2-2 Forrás: veol.hu/sport/

Ajka, 1300 néző.

V.: Horváth

FC Ajka: Balogh – Kovács, Heffler, Tar, Présinger – Tóth, Kenderes – Rétyi, Lengyel, Csizmadia – Zamostny. Csereként lépett pályára: Nagy K., Irimiás, Nagy I., Soltész, Zsolnai, ZvaraVezetőedző: Kis Károly.

Budapest Honvéd: Tujvel – Kamber, Lovric, Uzoma – Buna, Sani, Kesztyűs, Hidi – Gazdag – Ugrai, Tóth-Gábor. Csereként lépett pályára: Megyeri, Mezgrhani, Kálnoki-Kis, Szabó, Aliji, Bocskay, Cipf, Zsótér, Gale, Moutari, László, Németh. Vezetőedző: Bódog Tamás.

Rangos ellenfelet fogadott szerdán az FC Ajka, amelynek a vendége a Magyar Kupa idei győztese, az NB I-es Budapest Honvéd volt. A mérkőzés előtt stratégiai megállapodást kötött egymással a két egyesület, amely már évek óta szoros kapcsolatot ápol. Ennek a kapcsolatnak a keretében több fiatal játékos érkezett Ajkára az elmúlt években és idén is több tehetséges honvédosra számíthatnak a Veszprém megyeiek.A szerződés ünnepélyes aláírása előtt sajtótájékoztatót tartottak, amelyen Geri Gyula, az FC Ajka ügyvezetője azt emelte ki, hogy az együttműködés már öt éve tart és nagyon gyümölcsöző.

Schwartz Béla polgármester elmondta, nagy lehetőségnek tartja, hogy az Ajka egy ilyen patinás egyesülettel ír alá szerződést. Bízik benne, hogy továbbra is hasznos lesz a kapcsolat, amely az elmúlt években jól sikerült. A csapat jó eredményt ért el az NB II-ben, amelyhez a kölcsönjátékosok nagyban hozzájárultak.

Kun Gábor, a Budapest Honvéd ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, számukra is fontos a megállapodás, mert az akadémiáról kikerülő fiatal játékosaiknak szeretnének megfelelő lehetőségeket biztosítani.

Míg az ajkaiak már a nyári felkészülés hajrájában voltak, addig a vendégek első edzőmeccsükre készültek, így a nemrég leszerződtetett Bódog Tamás most irányította először a csapatot.
A kezdőrúgást az ajkaiak korábbi remek kapusa, az idén visszavonult Szép Tamás végezte el.
A 11. percben előnybe került a Honvéd, Kesztyűs Barna lőtt közelről a kapuba, 1-0.

A 28. percben a leshatáron kiugró Tóth-Gábor értékesítette a ziccert, 2-0.
A 44. percben szépített az FC Ajka, Rétyihez került a labda, aki a jobb oldalról a bal alsóba továbbította azt, 2-1.
A fővárosiak teljes sorcserét hajtottak végre a második félidőre.

Az 56. percben Csizmadia csapott le egy vendéghibára, labdát szerzett és közelről a hálóba lőtt, 2-2.
A folytatásban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de több találat már nem esett. Összességében az ajkaiak egyenrangú partnerei voltak a vendégeknek. A két együttes jó iramú mérkőzést játszott egymással.