Nyíregyháza Spartacus FC – Ajka 2-0 (1-0)

Balmazújváros, 600 néző

Játékvezető: Szőts Gergely (Márkus Tamás, Rózsa Dávid)

Nyíregyháza: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes – Márkus, Paku – Csörgő (Szabó 85.), Vass (Pócsik 69.), Gresó (Zamostny 61.) – Novák (Bányai 85.) vezetőedző: Szergej Pacaj

Ajka: Horváth D. – Tóth G., Heffler T., Tar, Présinger, Csizmadia (Szűcs 78.), Lehoczky,Görgényi, Murka (Szarka 66.) Sejben (Földi 66.), Gaál (Orosz 78.) vezetőedző: Kis Károly

Az éllovas Szpari csapott össze a Merkantil Bank Liga 7. fordulójában az Ajkával, ahol egy jó meccsen hazai győzelem született.

1. félidő:

• 8. perc: Az Ajka egyből nekikezdett a gólhelyzetek gyárEgy jól beadott szöglet után, Fejér kapusnak kellett nagyot védenie.
  • 1-0! A 29. percben megszerezte a vezetést a Szpari. Csörgő Raul a gólszerző.
  • A 42. percben Paku Roland ollózott Nyíregyházi részről, de centiket tévedve mellé ment.

2. félidő:

• 58. perc: A szélen Killyén ment el, aki beadta a labdát, de lemaradtak róla a csapattársak.
  • A 72. percben Csörgő veszélyeztetett, de Horváth kapus nagy bravúrt mutatott be.
  • 2-0! A 73. percben megduplázta az előnyét a Szpari, Zamostny Balázs hosszúba tartó kapáslövésére nem ért oda Horváth kapus.
  • A ráadás második percében Pócsik ment el a bal oldalon, Horváthnak ismét bravúrt kellett bemutatnia

Videó: Nyíregyházi Televízió

ÉRTÉKELÉSEK

Szergej Pacaj: – “Nem kezdtünk jól, aminek nem tudom az okát, fásultak voltunk. A vezetés után viszont már szervezetten futballoztunk, a védekezés stabil volt, ellenfelünknek nem volt nagy helyzete, és örülök, hogy újra győztünk.”

Kis Károly: – “Rendkívül csalódott vagyok, mert jól kezdtünk, és szinte a semmiből katunk gólt. A második félidőben kitámadtunk, és akkor egy hibából újra betaláltak a hazaik, eldöntve a meccset.”

Forrás: Nyíregyháza Spartacus Facebook

Szerző: Trunkó Kristóf